ابتدای راه بازاریابی پیامکی

 ابتدای راه بازاریابی پیامکی
کلمه کلیدی همان کلمه یا عددی است که شما برای مقاصد مختلفی که در پیامک اعلام می ­کنید

در اینجا سعی کرده ایم نگاهی دوباره به تمام موضوعات اولیه در سامانه پیامکی داشته باشیم و از ابتدا با هم این مسیر را طی کنیم.

کلمه کلیدی همان کلمه یا عددی است که شما برای مقاصد مختلفی که در پیامک اعلام می ­کنید در نظر می ­گیرید و به مخاطب خود اعلام می ­کنید که با ارسال آن کاری که شما می خواهید را انجام دهد. این کار می ­تواند عضویت در خبرنامه پیامکی، ثبت نام در سایت، خرید محصول، استفاده از تخفیف، اطلاعات بیشتر راجع به محصول و بیشمار اتفاقات دیگر که شما تعیین می ­کنید باشد. بعنوان مثال در پیامک خود قید می کنید که همایشی در حال برگزاری و تکمیل ظرفیت است با ارسال عدد ۱ می ­توانند ثبت نام کنند.

 ارسال با کلمات کلیدی 

ارسال با کلمات کلیدی” را با “کلمه کلیدی” به دلیل تشابه اسمی اشتباه نگیرید زیرا که کارکرد آنها متفاوت است. ارسال با کلمات کلیدی یکی از انواع ارسال های پیامک به شمار می رود که بسیار مناسب شرکت های ارائه کننده خدمات مثل بیمه می ­باشد. این نوع ارسال قابلیت شخصی سازی پیامک را به صاحبین کسب و کار می­دهد، به این صورت که یک دفتر بیمه می ­تواند در پیامک یادآوری اقساط، نام و مشخصات فردی مشتری را ذکر کند.

با این کار احساس بهتری به مشتری منتقل می­شود. برای این کار تنظیم متغیر هایی مثل نام مشتری، مقدار بدهی و .. از طریق فایل اکسل وجود دارد که از طریق آن می­توانید یک پیام مشابه با متغیرهای متفاوت را یکجا به تعدادی از افراد ارسال کنید.

 

پاسخگوی خودکار 

پیامکی که به صورت خودکار در جواب ارسال کلمه کلیدی فرستاده می­شود، از طریق پاسخگوی خودکار پیامکی انجام می­شود. پاسخگوی خودکار پیامکی در برای صرفه جویی در زمان پاسخگویی به مشتریان طراحی شده است. برای این کار ابتدا هدف را تعیین می­کنید و مسیر رسیدن به هدف را تنظیم می­کنید، برای مثال هدف ما ثبت نام همایش روانشناسی است، برای این کار پیامکی به لیست مشتریان خود یا به صورت انبوه و هدفمند ارسال می­کنیم و در پایان از آنها می­خواهیم برای ثبت نام در همایش عدد ۱ را ارسال کنند.

ما هم در سامانه متن یا لینکی که باید به صورت خودکار برای آنها ارسال شود را مشخص می­کنیم. به این صورت به جای تماس های تلفنی مکرر، تمام فرآیند ثبت نام به صورت سیستماتیک انجام می­شود.

 

منشی پیامکی 

منشی پیامکی مشخصات مشتری های شما مانند شماره تلفن، نام و نام خانوادگی و .. را به صورت خودکار در دفترچه تلفن شما ذخیره می­کند. این امکان هم در وقت مشتری و هم در زمان و هزینه شما صرفه جویی کرده و اطلاعات به صورت مستقیم در سامانه پیامک شما ذخیره می­شود. برای استفاده از این امکان مخاطبان باید کلمه کلیدی مشخص شده از سمت شما را به شماره اعلامی ارسال کنند تا منشی پیامکی شما دریافت و ثبت اطلاعات مشتری را انجام دهد.

 

خبرنامه پیامکی 

در خبرنامه پیامکی اخبار و اطلاعیه ها به صورت پیامکی برای اعضای خبرنامه ارسال می­شود. اعضای خبرنامه پیامکی می­توانند مشتریان شما باشند که از طریق مختلف به عضویت خبرنامه پیامکی شما درآمده اند. نکته مهم در خبرنامه پیامکی این است که اعضا باید با رضایت شخصی به عضویت درآمده و اطلاعات لازم برای لغو عضویت را هر لحظه داشته باشند. برای افزایش تعداد اعضای خبرنامه پیامکی راه های مختلفی وجود دارد.

 

ارسال با پترن 

متن پیامک هایی که از طریق پنل پیامک ارسال می­شود، هر تعدادی که باشد توسط تیم مانیتورینگ رصد و تائید می­شود. برخی پیامک ها مثل پیامک های کد فعالسازی که همیشه متن ثابتی دارند و سرعت ارسال آنها برای کاربران دارای اهمیت ویژه است، باید خارج از روال عادی مانیتورینگ ارسال شوند. برای این کار ارسال با پترن در نظر گرفته شده است. به این صورت که متن پیامک پر تکرار شما که شامل متغیرهایی مثل کد فعالسازی می­باشد به صورت پترن در پنل ثبت می­شود و پس از تائید ، پیامک های آن پترن بدون تائید مانیتورینگ ارسال می­شوند.

 

نحوه استفاده کسب و کارها  از بانک شماره تلفن 

 بانک جامعی از شماره تلفن ها بر اساس دسته بندی های متفاوت به تفکیک وجود دارد. کسب و کارها با توجه به شناختی که از مخاطبان خود بدست می­آورند، بانک شماره تلفن های آن استفاده می­کنند. مثلا تولید کنندگان تجهیزات پزشکی با ارسال پیامکی مبنی بر معرفی خدمات خود به صنف پزشکان به راحتی می­توانند جذب مشتری انجام دهند. ارسال به شماره تلفن ها بر اساس سن، جنسیت، کدپستی، منطقه، استان، نقشه گوگل و اصناف امکان پذیر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید