ارسال پیامک از طریق پترن (OTP)

 

ارسال پیامک از طریق پترن 

 

پترن، الگو و یا قالب پیامکی در واقع پیامکی از پیش تنظیم شده است که ممکن است در طی روز بارها و بارها از طریق سایت، اپلیکیشن و به طورکلی سیستم شما ارسال شود. البته برای درک بهتر موضوع من دو نمونه‌اش را در پایین برایتان آورده‌ام. اگر دوست داشتید می‌توانید در سایت خودتان هم از آن‌ها استفاده کنید.

 

سلام محمد عزیز؛

کد تایید عضویت شما در باشگاه مشتریان  5248 است.

به جمع ما خوش آمدید!

 

شخصی سازی پیامک با ارسال از طریق پترن

 پیامک‌ بالا یک ویژگی یکسان دارد، آن هم شخصی بودن آن‌هاست. مثلاً در نمونۀ اول، برای مشتری با نام خودش پیامک ارسال کردیم یا در نمونۀ دوم کد مخصوص به خریدش را برایش ارسال کردیم.

 

این پیامک‌ها بر اساس پترن ارسال می‌شوند. حالا این یعنی چی؟ یعنی اینکه برای هر کدام از این پیامک‌ها الگوی خاصی تعریف شده است. برای مثال مورد اول را در نظر بگیرید.

 

الگوی کلی پیامک اولی به شکل زیر است:

 

سلام {param} عزیز؛

کد تایید عضویت شما در باشگاه مشتریان طلایی پاپیون {code} است.

به جمع ما خوش آمدید!

 

همانطوری که ملاحظه می‌کنید برای هر کدام از اطلاعات شخصی مثل نام و کد فعال‌سازی (که برای هر کاربری متفاوت است)؛ یک متغیر تعریف کردیم.

 

با تعریف این متغیر دیگر نیاز نیست که تک‌به‌تک برای هر مشتری بر اساس نامش جداگانه پیامک ارسال کنیم. بر اساس همین پترن سیستم به صورت خودکار برای تمام مشتریان شما پیامک می‌فرستد.

ارسال پیامک از طریق پترن (OTP)
ارسال پیامک از طریق پترن (OTP)

سرعت ارسال بالای ارسال پیامک بر اساس الگو

 

خطوط خدماتی به دلیل اینکه می‌توانند از لیست سیاه یا همان بلک‌لیست عبور کنند، تحت نظارت شدید هستند تا خدایی نکرده این وسط پیامک تبلیغاتی جا‌به‌جا نشود و مزاحمتی را برای کاربرانی که جز بلک لیست هستند ایجاد نکند.

 

به همین دلیل هر زمان که شما بخواهید پیامکی را با این خطوط به دست مشتری برسانید، با تاخیر چند دقیقه‌ای مواجه می‌شوید.

 

این تاخیر برای این است که متن پیامک توسط ما بررسی ‌شود تا اگر محتوای تبلیغاتی نداشته باشد به دست مشتری برسد.

 

حالا اگر شما بیایید برای پیامک‌هایتان پترن تعریف کنید، این الگو یک‌بار تایید می‌شود و تمام. یعنی نیازی نیست برای هر بار ارسال کارتان برای گرفتن تاییدیه به تاخیر بیفتد.

 

این کار برای فرستادن پیامک‌هایی مثل کد فعال‌سازی خیلی ضروری است. (مشتری وسط مراحل ثبت‌نام است و منتظر است تا کد فعال‌سازی را بگیرد و برود به زندگی‌اش برسد!)

 

برای ارسال پیامک بر اساس پترن از سرویس  تخصصی با  کد نویسی آسان و مقرون به صرفه، می‌توانید از سامانه g.s.OTP  استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید