اصول نگارش پیامک موثر و جذاب

پیامک های موثرتر و جذاب
پیامک های موثرتر و جذاب

 

 

چاشنی خلاقیت تون را زیاد کنید

دوران مدرسه در شهرمان چندتایی کافه وجود داشت همگی مثل هم، با منوی تکراری و قهوه‌ها و آب هویج بستنی‌های همیشگی. سال‌ها شرایط همین بود تا اینکه یک کافه به اسم “بنتیش” وارد شد. از همان روز اول متفاوت عمل کرد و همه را با یک پیامک جالب به افتتاحیه دعوت کرد. از چیدمان تا صبحانه‌های متفاوت گرم و سرد، و حتی تابلوی ورودی کافه اش  خاص و تاثیرگذار بود… و همانطور که حدس می‌زنید بعد از مدتی به حدی از رقبا جلو افتاد که وقتی با بچه‌ها می‌گفتیم بریم کافه، همه می‌دانستیم که منظورمان این است که برویم بنتیش!

 

 

اصول نوشتن متن پیامک جذاب و تاثیر گذار

متن پیامک را مختصر و کوتاه بنویسید

نمیخواهم با آوردن هزاران اصل و نکته گیجتان کنم تا چیزهایی که بلدید هم یادتان برود! برای همین یک اصل نوشتن متن پیامک تبلیغاتی تاثیرگذار را می گوییم: 

 

 

اصول نگارشی

شاید باید بگویم متاسفانه، اما می‌گویم خوشبختانه متن پیامک شما محدودیت کاراکتر دارد. خوبی این محدودیت ۷۰ کلمه‌ای این است که شما را مجبور می‌کند در کمترین کلمات موثرترین باشید.( امکان ارسال متن طولانی تر با ۱۴۰ کلمه وجود دارد اما این‌کار توصیه نمی‌شود. و از طرفی برخی گوشی ها پیامک ۲تایی را به درستی نمایش نمی‌دهند.) خلاصه این‌که مخاطبان در بین این حجم از پیام‌ها و نوتیفیکیشن‌ها و … هیچوقت طوماری از صحبت‌های شما را نمی‌خوانند و در واقع باید بتوانید در همان ۷۰ کلمه مخاطب را هیپنوتیزم کنید!

 

متن پیامک خود را برجسته کنید : برای این کار می‌توانید از کاراکترهایی مثل ” * { استفاده کنید.

از کلمات پیچیده و تخصصی استفاده نکنید! تا مخاطب معنی آن را بفهمد از مرحله تصمیم گیری برای انتخاب شما گذشته!

گاهی برای جذابیت بصری به جای “و” می‌توانید از علامت “+” استفاده کنید. استفاده از علامت‌های ؟ و ! هم در جای خود خوب است.

نیازی نیست مانند نامه اداری پیامک را با سلام و عرض ادب و … آغاز کنید! به یاد داشته باشید کلمات اول برای خواندن پیام شما بسیار تعیین کننده هستند، و باید همان اول کار وارد اصل مطلب شوید.

سعی کنید جملات خود را کوتاه کنید. بهتر است هر سطر حدود ۴ کلمه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید