افزایش  مشترکین با پیامک

افزایش  مشترکین با پیامک

اگر که شما وظیفۀ جمع‌آوری اشتراک برای یک مجله با سایت را به عهده دارید. اهداف شما مشخص است – مشترک پیدا کنید.  این مشترکان را حفظ کنید و در عین حال مشترکان جدیدی نیز بدست آورید. اینگونه است که بحث بازاریابی برای بدست آوردن اشتراک پیش می‌آید. احتمالاً شما نیز همواره به دنبال راه‌های مختلف برای دستیابی به مشتریان جدید، ایجاد یک رابطۀ صمیمی با آنها و یادآوری تمدید اشتراک به آنها هستید. آیا تاکنون پیامک را برای رسیدن به این منظور بکار گرفته‌اید؟ این ابزار می‌تواند در اشتراک‌گیری کمک بسیار زیادی به شما کند.

 

یافتن مشتریان جدید

شما هم، درست مثل تمام تجارت‌های دیگر، نیاز دارید مشتریان جدیدی را بدست آورید تا بتوانید رشد کنید و شرکت خود را توسعه دهید. با استفاده از یک برنامۀ پیامکی کم‌هزینه می‌توانید با این مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنید. با توجه به اینکه 98% از پیامک‌ها توسط دریافت‌کنندگان دیده می‌شوند. این ابزار فوق‌العاده‌ای است تا مطمئن باشید پیغام شما خوانده می‌شود. پس با استفاده از یک پیامک انبوه خود را به مخاطبان معرفی کنید. به آنها در مورد مزایای اشتراک خود بگویید و از آنها بخواهید به جمع مشترکان شما بپیوندند. البته راه‌های دیگری همچون برگزاری مسابقه و نظرسنجی نیز برای جذب مشتریان جدید وجود دارد.

 

نگه داشتن مشترکان

وقتی که افراد تبدیل به مشترکان شما می‌شوند لازم است که همیشه محتویات جذابی به آنها ارائه دهید تا به یاد داشته باشند که چرا اشتراک شما را دریافت کرده‌اند و به این ترتیب مطمئن باشید با شما خواهند ماند. یک برنامۀ بازاریابی پیامکی نه تنها مقرون به صرفه است بلکه ارسال پیغام‌ها در لحظه صورت می‌گیرد. بنابراین یک راه خوب است برای اینکه اخبار جدید و پیشنهادات مختلف خود را در اختیار آنها قرار دهید. اگر امکان جدیدی در اختیار مشترکان خود قرار داده‌اید، با استفاده از یک پیامک این موضوع را به آنها اطلاع دهید. در اعیاد مختلف و حتی روز تولد مشترکان یک پیامک تبریک به آنها بفرستید. مسابقه و نظرسنجی برای آنها برگزار کنید و رابطۀ خود را با آنها مستحکم کنید.

 

تمدید کردن اشتراک

مطمئن شوید که تمدید کردن اشتراک برای مشتریان راحت است و می‌توانند با صرف کمترین زمان اینکار را انجام دهند. حتی به آنها دلیل خوبی بدهید که چرا باید اینکار را انجام دهند. یک پیامک برای آنها ارسال کنید و اعلام کنید که با ارسال یک کلمۀ کلیدی به خط شما می‌توانند اشتراک خود را با یک تخفیف ویژه تمدید کنند. کار خوبی است اگر مهلت این تخفیف را نیز محدود کنید تا به مشترک انگیزۀ بیشتری برای واکنش نشان دادن بدهید. با توجه به اینکه معمولاً همه پیامک‌های خود را کامل مطالعه می‌کنند، می‌توانید مطمئن باشید که پیشنهاد شما دیده می‌شود.

 

یادآوری به مشترکان

مشترکان شما چگونه خواهند فهمید که اشتراک آنها به زودی پایان می‌یابد؟ با یک پل ارتباطی سریع و کارآمد می‌توانید مطمئن باشید که اکثر مشترکان شما اشتراک خود را تمدید می‌کنند و حتی مشترکان جدیدی نیز به دست می‌آورید. کافی است سامانه را تنظیم کنید تا یک پیامک یادآوری به صورت خودکار برای مشتریان ارسال شود و تاریخ اتمام اشتراک را به آنها یادآوری کنید. حتی می‌توانید لینکی در پیامک خود بگنجانید که آنها را مستقیماً به صفحۀ تمدید اینترنتی شما هدایت کنید و به این ترتیب حتی از تعداد کسانی که نسبت به این پیامک واکنش نشان می‌دهند مطلع شوید.

 

پاداش دادن 

وقتی که مخاطب شما برای دریافت اشتراک ثبت‌نام می‌کند. شما باید کاری کنید که آنها ارزش این عضویت را بدانند. یک پیامک ساده برای مشترکان خود ارسال کنید که آنها را از مزایای اشتراک خود آگاه کنید و همچنین پیشنهادهای ویژه‌ای را در اختیار آنها قرار دهید. به این ترتیب آنها می‌فهمند که نه تنها اشتراک شما مقرون به صرفه است که باعث می‌شود پیشنهادهای مختلفی هم شامل حال آنها گردد.

 

دلیل انتخاب  پیامک را به جای تلفن، ایمیل، پست و …

پیامک مستقیماً به گوشی دریافت‌کننده ارسال می‌شود و البته اکثر افراد گوشی خود را در تمام ساعات شبانه‌روز در کنار خود دارند. بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که پیغام شما به دست آنها خواهد رسید.

این پیغام خوانده می‌شود. طبق آمار اکثریت پیامک‌ها توسط دریافت‌کنندگان باز می‌شوند، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که پیغام شما توسط مشترکان دیده خواهد شد.

پیامک یک روش ارتباطی ساده و سریع است و به وسیله آن مطمئن خواهید بود که مشتریان تمام اطلاعاتی مورد نیاز خود را به سادگی و با سرعت بالا دریافت خواهند کرد.

پیامک مقرون به صرفه است. با توجه به اینکه هر پیامک تنها چند ریال هزینه دارد شما می‌توانید با هزینۀ بسیار پایینی یک ارتباط لحظه‌ای با تمام مشترکان خود داشته باشید، حتی با کمترین بودجۀ ممکن.

مشتریان عاشق پیامک هستند. با وجود اینکه که گوشی‌های تلفن هر روز هوشمندتر می‌شوند. پیامک همچنان جایگاه خود را به عنوان یکی از پرطرفدارترین ابزار تلفن همراه حفظ کرده است و نشانی از این وجود ندارد که قرار است در آینده نزدیک از محبوبیت پیامک کاسته شود.

دیدگاهتان را بنویسید