انواع خطوط چیست؟

انواع خطوط چیست؟
انواع خطوط چیست؟

 

انواع خطوط چیست؟

 

بر اساس شرکت ارتباطات سیار، سر‌شماره های ارسال پیامک در اس ام اس مارکتینگ ایران، انواع خطوط به دو شاخه خط‌ خدماتی و خط‌ تبلیغاتی تقسیم می‌شود.

 

خط خدماتی متعلق به شرکت‌ها، دفاتر و سازمانی هایی است که مخاطبان با آن‌ها آشنا هستند و تمایل به دریافت پیامک از این مجموعه ها را دارند ( مانند کدOTP، کدهای فعال سازی، کد اعتبارسنجی،…)، به جهت اهمیت پیامک ها و تمایل مخاطبان به دریافت آن، این خط قابلیت عبور از لیست سیاه مخابراتی را دارد و به تمامی شماره‌ها پیامک ارسال می‌کند.

 

این پیام ها در راستای تعامل با مشتریانی که اجازه ارسال پیامک ها را داده اند صورت می‌گیرد. پیامک‌ خدماتی با عملکرد بازاریابی شرکت در جهت هدف قرار دادن مشتریان جدید تفاوت دارد و بیشتر برای تعامل با مشتریان سابق صورت میگیرد. پیامک‌های ارسالی با خطوط خدماتی معمولا محتوای مشخصی دارند. این محتوا ها ( کد فعالسازی، تاییدیه شماره تلفن همراه و… ) و بیشتر ماهیت اطلاع رسانی دارند. به این دسته از پیامک ها، پیامک های عملیاتی نیز می‌گویند.

 

خط تبلیغاتی

در مقابل، هر گونه پیامی که بدون رضایت صاحب تلفن ارسال شود، پیامک تبلیغاتی محسوب می‌شود. پیامک‌های تبلیغاتی نیاز به خط تبلیغاتی دارند.

 

در این دسته از پیامک‌ها به دلیل عدم اطلاعات کافی برخی از تبلیغ کنندگان در نحوه و زمان مناسب برای ارسال پیامک،باعث شده تا برخی از افراد اقدام به مسدود کردن دریافت پیامک های تبلیغاتی کنند و شماره خود را در لیست سیاه مخابرات قرار دهند. از این رو ارسال پیامک تبلیغاتی و قابلیت ارسال تبلیغات به لیست سیاه مخابرات امکان پذیر نیست.

 

خطوط پیامک عمومی

خطوط خدماتی نیز به نوبه‌ی خود به دو دسته‌‌ی خطوط پیامک عمومی و خط اختصاصی پیامک تقسیم می‌شوند.

 

خطوط عمومی به صورت مشترک در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. از این خطوط برای ارسال پیامک انبوه استفاده می‌شود. خطوط عمومی قابلیت دریافت پیامک را ندارند. این دسته از خطوط با پیش شماره هایی مثل ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰، ۵۰۰۰، ۰۲۱ و ۰۲۶ در اختیار کاربران قرار می‌گیرند.

 

خط اختصاصی پیامک

خطوط اختصاصی پیامک مشابه سیم کارت های تلفنی هستند که خریداری می‌کنید.

 

با خرید خط اختصاصی پیامک به صورت انحصاری، شما قادر خواهید بود تا پیامک ارسال و دریافت کنید. در پنل اس ام اس بابت دریافت پیامک هزینه ای از کاربران گرفته نمیشود. از این خطوط می‌توان در بخش ارسال تکی و ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی و یا اطلاع رسانی به مشتریان خود استفاده کرد. اپراتور‌های ارائه دهنده این شماره ها متفاوت هستند. ولی در اغلب موارد می توان گفت کیفیت ارسال و دریافت در تمامی اپراتورها برابر هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید