با مشتری ناراضی چه کنیم ؟

"با

 

با مشتری ناراضی چه کنیم ؟

 

اگر کسب‌وکاری را اداره می‌کنید که با مشتریان زیادی در ارتباط است. حتماً گاه‌گداری با مشتری ناراضی و عصبانی روبه‌رو شدید و می‌خواهید بدانید چه عواملی باعث ایجاد نارضایتی در مشتری شده است چه کنیم . از این‌ گذشته آیا دربارۀ راه‌های برخورد با مشتری ناراضی چیزی می‌دانید؟

 

مشتریان ناراضی شکایت‌شان را به صورت تلفنی با واحد پشتیبانی و دیگر واحدها مثل واحد فنی در میان می‌گذارند. البته مشتریان ناراضی در هر کسب‌وکاری همیشه هستند و این مورد نباید باعث دلسردی شما شود یا به برخورد نامناسب منجر شود.

 

در برخورد با مخاطب عصبانی و ناراضی همیشه به خاطر داشته باشید که شما اولین نفری نیستید که مشتری از خدمات یا کالای ناراضی است. ولی مهم است بدانید که با این نارضایتی باید چگونه برخورد کرد! به همین دلیل پیشنهاد می‌کنم  تا شرایط واقعیِ مواجه شدن با مشتری ناراضی تصور کنید. بدانید که چگونه باید رضایتش را کسب کنید.

 

چرا مشتری ناراضی می‌شود؟

با مشتری ناراضی چه کنیم ؟

اول از همه بیایید به این سوال جواب دهیم که اصلاً چرا مشتری ناراضی است؟

 

دلایل مختلفی باعث می‌شود تا مشتریان از خدمات یا محصول ارائه شده ناراضی باشند. گاهی دلیل این نارضایتی را باید در کیفیت محصولات جستجو کرد. گاهی هم این عدم رضایت هیچ ارتباطی با خدمات یا محصولات شما ندارد و مشتری صرفاً با یک سری مشکلات بیرونی درگیر است. هرجور شده می‌خواهد این حس منفی را انتقال دهد.

ما  متوجه این موضوع شده‌ایم که موفق‌ترین کسب و کار  آنهایی هستند که در یک سطح شخصی با مشتریان ارتباط برقرار می‌کنند و آنها را ترغیب به حمایت از یک برند می‌کنند. اما چگونه می‌توان یک فضای صمیمی با مشتری ایجاد کرد؟

در مقالات بعدی در خصوص راهکار ها و تکنیک های  جلب رضایت مشتری و برخورد با  مشتری ناراضی  صحبت خواهیم کرد که چه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید