با پیامک اعتماد و رضایت مشتری ایجاد کنید

 

با پیامک اعتماد و رضایت مشتری ایجاد کنید

 

از مهمترین فاکتور های موفقیت تمامی شرکت ها و کسب و کار ها بعد از جذب مشتری، حفظ مشتری و وفاداری آن می باشد. در بازار فروش همه چیز بستگی به جلب رضایت مشتری دارد. بنابراین باید طوری عملکرد که مشتری از ما راضی باشد.

 

پیام کوتاه تاثیرگذارترین ابزار برای بالا بردن میزان فروش از طریق حفظ مشتریان قبلی است.

 

اگر یک سازمان که میخواهد به موفقیت برسد  و تمایل به غصب سهم عمده ای از بازارها داشته باشد، حتماً مشتری مداری را سرلوحه همه امور خود قرار خواهد داد. در اینجا به مواردی از نکات مشتری مداری پیامکی خواهیم گفت:

 

 

مهم ترین اصل مشتری مداری پیامکی ، جلب اعتماد و کسب رضایت مشتری می باشد. آمار گیری ها نشان می دهد هزینه جذب مشتری جدید 3 تا 30 برابر حفظ مشتریان قبلی است بنابراین به این موضوع دقت کنید که برای بالا بودن فروش و یا جذب مخاطب باید طوری رفتار کنید که موجب تثبیت لبخند رضایت بر چهره مشتری شده و علاوه بر این خرید های بعدی او و ادامه دادن به اشتراک را نیز تضمین کنید.

 

همانطور که میدانید تبلیغات زمانی موثر است که در وهله اول باعث آزار و اذیت و نارضایتی مشتری نگردد. این امر به قدری حائز اهمیت می باشد که هر کشوری برای رعایت اصول مشتری مداری پیامکی قوانین مخابراتی وضع می کند تا امکان پیگیری حقوق کاربران از طریق مراجع قانونی فراهم شده باشد. این قوانین در کشور ما نیز برای رعایت حقوق کاربران تنظیم شده است.

 

به دلیل اهمیت بسیار بالای این موضوع اکثر شرکت های اپراتور خدمات مخابراتی ایران از طرق مختلف بخشی را برای درخواست حذف شماره کاربران از لیست شماره های تبلیغاتی در نظر گرفته اند. در این صورت هر کاربری که تمایل به دریافت پیامک های تبلیغاتی نداشته باشد. از طریق سایت اپراتور سیم کارت خود اقدام به لغو آن می کند.

 

در همین راستا نظر سنجی هایی نیز برای بررسی میزان رضایتمندی مشترکان از دریافت پیامک ها انجام شده است. شایان ذکر است که در این نظر سنجی فقط 13 درصد مشترکان از دریافت اس ام اس های تبلیغاتی ناراضی بودند. مسئله مشتری مداری به قدری مهم است که ارسال پیامک تبلیغاتی بدون رضایت مخاطب ممنوع می باشد. بنابراین نارضایتی مشترکین به لحاظ قضایی قابل پیگیری می باشد .

 

دیدگاهتان را بنویسید