ترفندهای بازاریابی پیامکی

برای موفقیت در بازاریابی پیامکی اول از همه نیاز به آموزش در این زمینه دارید. این روش شاید در نگاه اول آسان به نظر برسد. ممکن است با خود بگوئید تنها نیاز است از طریق پنل پیامکی در زمانی مشخص انبوهی ا‌س‌ام‌اس به مشتریان بفرستیم و تمام. اما باید بدانید که این تصور کاملا اشتباه است. اگر از قواعد و اصول این متد مارکتینگ پیروی کنید قطعا در ادامه میزان اثربخشی بازاریابی پیامکی را در کمپین تبلیغاتی خود متوجه خواهید شد. برای یادگیری و حرفه‌ای شدن در این روش پیشنهاد می‌کنیم ادامه‌ی این مقاله را مطالعه نمائید.

۱- حریم خصوصی او را رعایت کنید و از مخاطب اجازه بگیرید.

دقیقا مانند ایمیل مارکتینگ، گرفتن اجازه‌ی ارسال از طرف مشتری برای بازاریابی پیامکی هم بسیار مهم است. با این کار مشتری را آزار نمی‌دهید و به او می‌گویید تنها بر اساس مجوزی که به شما می‌دهد با او در ارتباط خواهید. همچنین در این روش باید اعتمادسازی کنید. به مخاطب این اطمینان را بدهید که اطلاعاتش پیش شما محفوظ است و تمام نکات مربوط به حریم خصوصی او را حفظ می‌کنید.

راهی برای انتخاب مشتریان با هر پیام در نظر بگیرید. باید به مشتریان لینک یا کد لغو اشتراک دهید که می‌توانند از طریق آن ارسال پیامک را متوقف کنند. ارسال پیام برای افرادی که نمی‌خواهند با شما در ارتباط باشند، هیچ کمکی به شما نخواهد کرد.

۲- استفاده از ابزارهای بازاریابی پیامکی.

ممکن است در ابتدا بازاریابی پیامکی شما را هیجان‌زده کند. اما قبل از این که شروع به ارسال پیام به مشتریان کنید، بدانید که باید از نرم افزار بازاریابی پیامکی استفاده کنید. یک ابزار عالی بازاریابی پیامکی می‌تواند به شما کمک کند تا استراتژی خود را بهبود ببخشید:

می‌توانید پیام‌های بازاریابی پیامکی خود را به صورت خودکار و چندین پیام را به طور هم‌زمان ارسال کنید.

برخی ابزارهای بازاریابی پیامکی به شما امکان می‌دهند پیام کوتاه را مستقیماً به گردش کار خودکارسازی ایمیل خود اضافه و در وقت صرفه‌جویی کنید.

می‌توان کمپین‌های پیام کوتاه را به همان شیوه ایمیل‌ها با همان روش هدف‌گذاری و شخصی‌سازی، راه‌اندازی کرد.

به‌علاوه یک ابزار بازاریابی پیامکی معیارهای مهم تحلیل را در اختیار شما قرار می‌دهد. تا بتوانید میزان تأثیرگذاری کمپین خود را ببینید. با استفاده از این داده‌ها، می‌توانید کمپین‌های خود را ترفندهای مختلفی امتحان کنید تا بالاترین میزان بازگشت سرمایه (ROI) را به دست آورید.

۳- در نظر گرفتن ارزش افزوده برای مشتری.

یک سوال ساده قبل از اینکه کمپین پیامکی خود را آغاز کنید از خود بپرسید: “چگونه این پیامک به زندگی مشتری من ارزش افزوده می‌دهد؟”

اگر نمی‌توانید به این سوال پاسخ دهید، بهتر است این روش را به‌کار نبرید. از بازاریابی پیامکی فقط در مواقعی استفاده کنید که دلیل خوب و مشخصی برای اجرای آن داشته باشید. اگر نمی‌دانید چه کاری انجام می‌دهید و بدون برنامه پیامک می‌فرستید، در واقع در حال فرصت‌سوزی هستید. این سریع‌ترین راه برای از دست دادن مشتریان بالقوه است.

۴- ارسال کوتاه و هدف‌دار پیام.

محدودیت در کلمات پیامک و میزان توجه مشتری بدان معنی است که متن پیام باید  کاملا هدف‌دار ارسال شود. اگر پیشنهاد و کدتخفیف دارید، آن را درج نمایید. اگر پیام شما اطلاعات مهمی در مورد سفارش آن‌ها دارد، آن را در پیام وارد کنید. همیشه لینک را اضافه کنید تا مشتریان بتوانند اطلاعات دقیق‌تری در مورد پیشنهاد یا کدتخفیفی که ارسال کرده‌اید به دست آورند.

«اگر می‌خواهید تاثیرگذاری بالایی روی مخاطب هدف خود داشته باشید، متن پیام را ساده، اختصاصی و هدف‌مند بنویسید.»

روش عالی دیگر پیگیری از طریق ایمیل است. اگر پیام مهمی را به موقع ارسال کرده‌اید، مطمئن شوید که اطلاعات کامل‌تری را از طریق ایمیل در صورت نیاز مشتری ارسال می‌شود. توجه به این نکات کوچک اما مهم می‌تواند تضمین‌کننده‌ی موفقیت شما در بازاریابی پیامکی باشد.

۵- شخصی‌سازی کمپین‌های بازاریابی پیامکی.

اشاره کردیم که یک ابزار بازاریابی پیامکی به شما این امکان را می‌دهد از قابلیت شخصی‌سازی برای کمپین خود استفاده نمایید. با استفاده از نام کوچک مخاطب یا شخصی سازی پیام‌ها براساس علایق‌شان، ارتباط نزدیک برند خود را با مشتری حفظ کنید. تلاش کنید پیشنهاداتی مربوط و شبیه به خریدهای قبلی برای او ارسال کنید. این امر به ایجاد و حفظ ارتباطی موثر که با مشتریان خود دارید کمک می‌کند.

همچنین باید به زمان ارسال پیامک برای مشتری دقت کنید. هرچقدر با برنامه‌ریزی دقیق و بر اساس شناخت مخاطب این کار را انجام دهید، بازخورد بهتری دریافت خواهید کرد. اگر جشنواره‌ی در پیش دارید حداقل یک ماه  قبل اقدام کنید. اگر کدتخفیف برای پایان فصل در نظر دارید، آن را زودتر از هفته‌ی پایانی برنامه‌ریزی  و ارسال کنید. هرچقدر در این بخش مهم آموزش بازاریابی پیامکی دقت بیشتری کنید، موفقیت شما چشم‌گیرتر خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید