درگیری مشتری با بازاریابی پیامکی

 

بازاریابی پیامکی

 

 

اگر تابه‌حال تجربه‌ی شروع کسب‌وکاری جدید و بازاریابی پیامکی  را از سرگذارنده باشید، مطمئناً می‌دانید که چقدر سخت است که مردم برند شما را بشناسند، به شما اعتماد کنند و از مشتریان دائم شما شوند. در ادامه می‌خواهم توجه شما را به داستانی جذب کنم؛ به کسب‌وکاری نوپا که چگونه مسیر خود را پیدا کرد.

 

“رستوران شکوه” حدود یک سال پیش در یکی از خیابان‌های اصلی مرکز شهر مستقر شده‌ بود؛ جایی که در حوالی آن بیش از سی رستوران کوچک و بزرگ وجود داشت.

“آقای کاظمی” صاحب رستوران روزهای زیادی را در پی شناسایی راه‌هایی بود که بتواند گوی سبقت را از رقیبان منطقه برباید و مشتریان را به سمت رستوران خود سرازیر کند. در نتیجه انواع اقسام روش‌های تبلیغات را امتحان می‌کرد.

 

یک روز چند آشپز جدید استخدام کرد و کلی غذاهای چینی و ژاپنی به منوی خود اضافه کرد. روز دیگر یک صفحه اینستاگرام باز کرد و 5000 فالوور فیک خرید. پس از آن کانال تلگرامی راه انداخت و هرچه رفیق و آشنا داشت را در آن عضو کرد.

اما متاسفانه هیچ‌کدام از این روش‌ها آنقدری که لازم بود کارساز نبودند و آقای کاظمی با اجاره‌ای سنگین و کلی پرسنل همیشه نگران مخارج رستوران بود.

 

یک روز بعدازظهر در کافه‌ای همان حوالی به عادت هرروزه‌اش مشغول قهوه خوردن بود که یک پوستر دایره‌ای سبز رنگ روی رگه‌های چوبی میز بار توجه اش را جلب کرد.

 

پوستر کاملا ساده بود و تنها با حروف سفید رنگی روی آن نوشته شده بود:

 

با ارسال کلمه‌ی “چاق و چله” به شماره 50002331 اولین همبرگر خود را با 20% تخفیف از ما دریافت کنید.

 

آقای کاظمی ابتدا کمی به قهوه‌اش خیره ماند و به معنای کلماتی که خوانده بود فکر کرد؛ در این کلمات ساده چه نیروی انگیزشی وجود داشت که حتی خود او را هم وسوسه کرده بود که به آن شماره کلمۀ “چاق‌وچله” را پیامک کند؟

 

ناگهان انگار پرده‌ای کدر از جلوی چشمانش کنار رفت و جرقه‌ای در ذهنش شکل گرفت. فکر بکری به سرش زد. چرا او از تبلیغات پیامکی استفاده نکند؟ چرا با ارسال یک پیامک مشتریانش را به یک تخفیف حسابی دعوت نکند؟

همان شب یک “سامانه پیامکی” خرید و فردای آن روز با ارسال پیامک به منطقه خود، مشتریان را با 20% تخفیف دعوت به صرف غذا کرد. هجومِ آن حجم از آدم، حدوداً یک ساعت پس از ارسال پیامک باورنکردنی بود!

 

تخفیفات در بازاریابی پیامکی

 

مطمئن باشید بازاریابی پیامکی پاسخ کاملاً به‌جایی است. در ادامه مراحلی که باید برای پیاده‌سازی تبلیغات پیامکی خود انجام دهید را با هم مرور می‌کنیم. 10 دقیقه به خودتان فرصت خواندن این مقاله را بدهید. شاید پاسخ کسب‌وکارتان را اینجا بتوانید دریافت کنید.

 

چگونه با سامانه پیامکی مشتریان خود را به مشترکین خبرنامه تبدیل کنیم؟

خیلی راحت! مراحل زیر را دنبال کنید و بازاریابی پیامکی اصولی داشته باشیم.

 

1- ارسال کلمه کلیدی

شما ابتدا برای دعوت مشتریان به خبرنامه‌ی پیامکی خود یک “کلمه‌ی کلیدی” انتخاب می‌کنید. به چه منظور؟

برای اینکه تمام کسانی که می‌خواهند به سامانه پیامکی شما بپیوندند.

با ارسال آن کلمه‌ی کلیدی به خط اختصاصی‌ شما می‌توانند به مشترکین خبرنامه‌ی پیامکی شما اضافه شوند.

 

 

2- ارسال پاسخ خودکار از سامانه

با استفاده از ماژول تحلیلگر پیامک، هر کدام از مشتریان که کلیدواژه‌ی مورد نظر را ارسال کنند، پیامکی که شما برای پاسخ در نظر گرفته‌اید را دریافت می‌کنند. این پیامک پاسخ به صورت خودکار از سامانه برای آنها ارسال می‌شود.

دقت کنید در پیامکی که قرار است به عنوان پاسخ برای مشتریان خود ارسال کنید، ابتدا از او تشکر کنید که به خبرنامه‌ی پیامکی شما پیوسته است و علاوه بر آن، یک تخفیف هم به او هدیه بدهید.

 

این کار برای شما چند مزیت دارد:

 

شما به این طریق به مشتریان خود نشان داده‌اید که برای آنها ارزش قائلید.

مشتریان شما می‌فهمند که عضویت در خبرنامه‌ی پیامکی شما برای آنها مزایایی دارد.

امکان خواندن پیامک‌های تبلیغاتی بعدی شما به‌شدت افزایش می‌یابد.

 

 

3- با برنامه‌ای منظم پیشنهادات و تخفیفات هیجان‌انگیز برای آنها ارسال کنید

ما به تجربه دریافته‌ایم که دیدن و شنیدن نام یک برند به طور مداوم، بر ذهن مخاطب تاثیر زیادی خواهد داشت.

 

سامانه پیامکی این فرصت استثنایی را به شما می‌دهد که مشترکین شما همیشه با نام برند شما درگیر باشند و نام شما همیشه در ذهن مخاطبان ثبت می‌شود.

پس از اینکه مشتریان شما به مشترکین خبرنامه‌ی شما پیوستند، همه‌چیز راحت‌تر پیش می‌رود. در این مرحله است که شما باید مشتریان را با کسب‌وکار خود همیشه درگیر نگه دارید. طبق یک برنامه زمان‌مند و هدفمند پیشنهادات ویژه‌ی خود را برای مشتریان ارسال کنید.

 

در حقیقت، مشترکین شما قرار است هرچند وقت بک‌بار به طور منظم پیامک‌هایی را از شما دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید