دلایل عدم خرید پیامک از اپراتورها ؟

دلایل عدم خرید پیامک از اپراتورها ؟
دلایل عدم خرید پیامک از اپراتورها ؟

 

دلایل عدم خرید پیامک از اپراتورها ؟

اکثر شرکت های پیامکی بزرگ خرید شارژ و شماره های پیامکی خود را از اپراتورهای اصلی پیامک انجام می دهند .عده ایی از کاربران که قصد دارند از سرویس های پیامکی استفاده کنند.  خرید مستقیم پیامک از اپراتور ها را به خرید پیامک از شرکت های زیر مجموعه ترجیح می دهند. ما معمولا به کاربران اعلام می کنیم خرید مستقیم پیامک از اپراتورها به صرفه نیست و پیشنهاد می کنیم از شرکت های زیر مجموعه اپراتور ها پیامک را خریداری کنند . 

چند دلیل به صرفه نبودن خرید مستقیم پیامک از اپراتور را خدمت شما اعلام خواهیم کرد :

 

هزینه ی پیامک و خط پیامکی : 

اپراتور های اس ام اس مانند فروشگاه های عمده فروشی عمل می کنند در واقع بازار فروش آنها به صورت B2Bمی باشد و فقط اس ام اس را به شرکت هایی به فروش می رسانند که به تعداد خیلی بالا قصد خرید پیامک را دارند و خرید تعداد پایین پیامک از آنها اصلا به صرفه نیست.

در واقع تمایل اپراتور کار کردن با تعداد محدودی شرکت پیامکی است تا اینکه با تعداد زیادی کاربر به صورت خرد پیامک به فروش برسانند شرکت های اصلی مانند ایده پردازان به صورت عمده شارژ پیامک را با قیمت مناسب از اپراتور ها خریداری می کنند.  به همین دلیل می توانند به کاربرانی که قصد خرید شارژ پایین دارند با قیمت بهتری از اپراتورها پیامک را به فروش برسانند. در مورد خطوط پیامکی هم به همین صورت است چون شما برای ارسال پیامک حتما احتیاج دارید یک خط پیامکی تهیه کنید اگر از اپراتور ها خط را خریداری کنید باید هزینه ی بسیار بیشتری پرداخت کنید تا اینکه از شرکت های پیامکی خطوط را تهیه کنید.

 

کیفیت و سرعت ارسال :

بعضی از افراد به این موضوع فکر می کنند چون اپراتور ها مستقیما ارسال را انجام می دهند دارای کیفیت بالاتری هستند و یا اینکه ارسال ها را با سرعت بیشتری انجام می شود اما تفاوتی در سرعت و کیفیت ارسال بین اپراتور و شرکت های پیامکی وجود ندارد . اپراتور ها برای ارسال و دریافت پیامک وب سرویس در اختیار شرکت ها قرار می دهد و ارسال از طریق وب سرویس هیچ تفاوتی با ارسال مستقیم از اپراتور ندارد.

 

نرم افزار:

اپراتور های پیامکی چون اکثر مشتریان آنها از طریق وب سرویس ارسال و دریافت پیامک را انجام می دهند دارای پنل های اس ام اس با امکانات بسیار محدود هستند در اصل اکثر نرم افزار های آنها فقط ارسال و دریافت پیامک ساده را انجام می دهند و دارای هیچ ماژول خاصی نیستند ، از آنجایی که استفاده از ماژول های پیامکی مانند ارسال متناظر ، هوشمند ،منشی پیامک ،باشگاه مشتریان و … بسیار پرکاربرد شده است و این امکانات در پنل های اس ام اس اپراتور ها مشاهده نمی شود  ممکن است بعد از خرید پنل از آنها دچار مشکل شوید .

 

پشتیبانی :

شاید برای شما جالب باشد که معمولا پشتیبانی شرکت های اصلی پیامکی از اپراتور ها بهتر است. دلیل این موضوع در این است که اکثر اپراتور های به صورت B2B  فعالیت دارند و نحوه ی آموزش پشتیبان ها و فروش آنها براساس این نوع بازار است تا ارتباط مستقیم با مصرف کننده نهایی ، ترجیح آنها فروش به شرکت های پیامکی می باشد.

 

هزینه ی نرم افزار : 

اپراتور ها برای شروع قرارداد با شرکت ها  معمولا هزینه ی بالایی را اخذ می کنند در واقع علاوه بر اینکه شما باید هزینه ی بالای پیامک را پرداخت کنید باید هزینه ی قرار داد هم بپردازید.

 

دلایل اصلی خدمت شما اعلام شد تعدادی دیگر از دلایل به صورت زیر است :

 

اپراتور های پیامکی معمولا فقط با افراد حقوقی قرار می بندند

 

بانک های اطلاعاتی شرکت های پیامکی بسیار بیشتر و کاملتر از اپراتور ها می باشد. همچنین ماژول هایی مانند ارسال از نقشه بسیار به کاربران در ارسال هدفمند کمک می کند

 

ممکن است یک شخص احتیاج داشته باشد از دو اپراتور مختلف همزمان استفاده کند. برای این کار یا شما می توانید با دو اپراتور قرار داد ببندین و برای ارسال یا مشاهده دریافت هر بار نرم افزار های اپراتور ها را باز کنید و یا اینکه راه ساده تر را انتخاب کنید و دو خط اپراتور ها را در یک پنل داشته باشید و دریافتی ها را با هم در یک سیستم مشاهده کنید .

 

بنا به این مطالب خرید مستقیم از اپراتور به هیچ وجه برای مصرف کنندگان نهایی به صرفه نیست .

دیدگاهتان را بنویسید