روش‌های ارسال پیامک کد فعالسازی (OTP)

روش‌های ارسال پیامک کد فعالسازی (OTP) 
روش‌های ارسال پیامک کد فعالسازی (OTP)

 

روش‌های ارسال پیامک کد فعالسازی (OTP) 

 

ارسال پیامک کد اعتبار سنجی به 3 روش در وب سرویس قابل انجام است که به ترتیب عنوان می‌گردد. هر 3 روش بر اساس نیاز کاربران قابل استفاده می‌باشد.

 

در تمامی موارد ارسال کد تایید اعتبار سنجی به لیست سیاه مخابرات (ارسال پیامک بر اساس الگو) نیز انجام می‌گیرد.

 

ارسال پیامک بر اساس پترن (وب سرویس خدماتی اشتراکی)

برای ارسال پیامک کد فعالسازی از طریق خطوط خدماتی اشتراکی نیاز است تا درج پترن یا الگو انجام گیرد.

 

در این روش شما یک بار الگوی مورد نظر خود را در پنل کاربری پیامکی سامانه درج خواهید کرد و پس از تایید ارسال پیامک را انجام می‌دهید.

 

نوبت به درج الگوهای پیامکی خواهد بود. برای این کار از قسمت ابزار ویژه -> وب سرویس خدماتی می‌توانید مطابق با توضیحات ویدیو با کلیک بر روی گزینه “درج متن جدید” الگوهای خود را وارد کنید.

 

“نمونه پیامک کد فعالسازی می‌تواند به شکل زیر باشد:

 

“کاربر گرامی کد تایید شما {…} می‌باشد.

 

ارسال پیامک کد فعالسازی در زبان‌های برنامه نویسی پیامک کد فعالسازی (OTP) چیست

اگر در حال توسعه نرم افزار یا وبسایت خود هستید و در پروژه خود نیاز به ارسال کد فعالسازی از طریق پیامک دارید. نمونه کدهای مورد نیاز را آماده کرده و در بخش مستندات ارسال پیامک قرار داده است.

 

متدهای مربوط به ارسال پیامک از سرویس‌های SOAP و REST پشتیبانی نموده و کاربران بر اساس نیازی که دارند می‌توانند از هر کدام از روش‌های ارائه شده برای ارسال ارسال پیامک کد فعالسازی استفاده کنند.

 

ارسال پیامک کد فعالسازی از طریق URL

ممکن است است سایت و یا نرم افزار شما ارسال پیامک را از طریق url انجام دهد. بصورت معمول ارسال پیامک کد فعالسازی در این روش بر اساس متد GET بوده که در ادامه الگوی ارسال پیامک از طریق url قرار می‌گیرد.

 

ارسال پیامک کد فعالسازی از طریق افزونه (پلاگین)

اگر سایت شما با سیستم‌های مدیریت محتوا (cms) گوناگونی همچون وردپرس، جوملا، اپن کارت، whmcs و … پیاده سازی شده باشد.

 

افزونه‌های متنوعی برای ارسال پیامک کد احراز هویت وجود دارد که سامانه پیامک نیز بخشی از آن‌ها را در صفحه آزمایشگاه افزونه خود ارائه می‌دهد.

 

تمامی این پلاگین‌ها قابلیت ارسال پیامک از طریق الگو را دارا می‌باشند. بنابراین مشکلی بابت ارسال پیامک کد اعتبار سنجی به لیست سیاه مخابرات وجود نخواهد داشت.

 

افزونه‌های ارسال پیامک کد فعالسازی عبارتند از:

دیجیتس : پرکاربردترین پلاگین در وردپرس و ووکامرس برای ثبت‌نام و ورود از طریق ارسال کد تایید پیامکی می‌باشد. با ارائه تنظیمات متنوع براحتی می‌توانید صفحه ورود و ثبت‌نام دلخواه خود را ایجاد کنید. همچنین در بخش تسویه حساب ووکامرس نیز قابلیت استفاده از کد تایید را ارائه می‌دهد.

ارسال پیامک گرویتی فرم :  یکی از محبوب‌ترین افزونه‌های وردپرسی است که با استفاده از آن می‌توانید فرم‌های متنوع به همراه اطلاع رسانی پیامکی را داشته باشید. یکی از ویژگی‌های این افزونه قابلیت ارسال پیامک کد فعالسازی قبل از تکمیل فرم می‌باشد

افزونه کد تایید جوملا : با استفاده از این پلاگین سیستم مدیریت محتوای جوملا مجهز به سیستم ورود و ثبت‌نام به ارسال کد تأیید پیامکی می‌شود.

افزونه تایید شماره موبایل whmcs :  این ماژول پرکاربرد در سیستم whmcs کاربران را ملزم به احراز هویت شماره موبایل خود پس از ثبت‌نام می‌نماید تا در صورت عدم انجام این کار به بخش‌هایی از پنل کاربری که مدیر سایت مشخص کرده است. دسترسی وجود نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید