مزایای ویپ چیست؟

مزایا ویپ چیست

 

مزایای ویپ چیست؟

 

استفاده از سیستم ویپ در کسب‌وکارها، مزایای زیادی دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 

بدون نیاز به کابل‌کشی مجزا

صرفه‌جویی در هزینه‌های تماس

کیفیت صدای بسیار واضح در تلفن‌های ویپ

ارتباط رایگان بین دفاتر شما

امکان برقراری کنفرانس تصویری

امکان ذخیره مکالمات

منشی تلفنی

صف انتظار

قابلیت ارسال فکس

ارزان‌ بودن تماس‌های راه دور

توسعه‌پذیری آسان (افزودن خط داخلی به هر تعداد که بخواهید)

 

راه‌اندازی ویپ ساده و آسان است

اولین تفاوت سانترال و ویپ در نصب و راه‌اندازی آن است. برای سانترال شما باید از نرم‌افزار یا با کدهای مخصوص برای برقراری تماس استفاده کنید ولی دستگاه‌های ویپ چون بر پایه اینترنت هستند می‌توانید به‌راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید. از طرفی در ویپ می‌توانید تغییرات دلخواهتان را اعمال کنید، برای همین راه‌اندازی ویپ در سازمان به مراتب آسان‌تر و سریع‌تر از سانترال است.

 

بدون سیم‌کشی مجزا

یکی از بهترین مزیت‌های سیستم ویپ نسبت به سانترال عدم نیاز به سیم‌کشی جداگانه است. ازآنجایی‌که دستگاه‌های ویپ از اینترنت برای برقراری ارتباطات استفاده می‌کنند، برای استفاده از آن‌ها به کابل و یا سیم‌کشی نیاز ندارید.

 

امکان ضبط و گزارش‌گیری مکالمات

مزیت مهم دیگر سیستم ویپ، این است که تمامی مکالمات ضبط می‌شود و سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌توانند تمام تماس‌های خود را به‌راحتی مدیریت کنند.

 

حتما تابه‌حال در تماس با شرکت‌های مختلف متوجه شدید که تلفن گویا قبل از وصل شدن اعلام می‌کند که برای سرویس‌دهی بهتر تمام تماس‌های تلفنی ضبط می‌شود. همین مورد در صورتیکه کارتان در سازمان یا اداره‌ای هنوز نیاز به پیگیری داشته باشد، بسیار کارساز است

 

 ارتقاء کیفیت خدمات به مشتری مزایای سانترال و ویپ نسبت به یکدیگر

سیستم ویپ چون از IP استفاده می‌کند به‌راحتی با دیگر نرم‌افزارها ارتباط دارد و این مزیت باعث می‌شود تا ارائۀ خدمات به مشتریان باکیفیت‌تر انجام شود و مشتری رضایت کافی داشته باشد.

 

پشتیبانی IVR

مزیت دیگر سیستم ویپ نسبت به سانترال این است که برای سازمان‌ها و شرکت‌هایی که از بخش‌هایی مثل بخش مالی، بخش آموزشی و…تشکیل‌شده‌اند یک منوی صوتی ایجاد می‌کند که مشتری  می‌تواند با هر بخش که می‌خواهد به‌راحتی ارتباط برقرار کند.

 

کاهش هزینه‌های تماس

یکی از مهم‌ترین دلایلی که سازمان‌ها ترجیح می‌دهند از سیستم ویپ استفاده کنند، کاهش هزینه‌های تماس است. با ویپ فقط کافیست تا هزینه اینترنت بدهید و نیازی به پرداخت مبالغ دیگر نیست. از طرف دیگر در صورت اشغال بودن خط، سیستم ویپ این امکان را به مشتری می‌دهد تا در صورت اشغال بودن خطوط در صف انتظار بماند و مدت زمان پشت خط ماندن هم به او اعلام شود.

 

بدون محدودیت

یکی از بهترین و مهم‌ترین مزایای ویپ این است که اگر از دستگاه سانترال استفاده کنید، باید برای کارایی بهتر اجزای سیستم از همان برند سانترال استفاده کنید. جالب است بدانید که سیستم ویپ هیچ محدودیتی برای انتخاب برند ندارد و شما می‌توانید از هر برندی استفاده کنید زیرا این کار هیچ اختلالی در کار شما به وجود نمی‌آورد.

دیدگاهتان را بنویسید