وفادارسازی مشتریان با تولید محتوا

"<yoastmark

 

وفادارسازی مشتریان با تولید محتوا

آیا تا به حال نام مدیریت محتوا یا بازاریابی محتوا را شنیده اید؟ عبارت بازاریابی محتوا برایتان شاید کمی نا آشنا باشد، اما اگر صاحب تجارت خاصی هستید. احتمالا به صورت ناخودآگاه از این راهکار استفاده کرده و سود برده اید. به عبارت ساده تر، مدیریت محتوا شامل استفاده از محتوای غنی و پر معنا برای بازاریابی کردن بین مشتریانتان می باشد. بازاریابی محتوا مشتریان را به صورت مستقیم ترغیب به خرید نمی کند. بلکه در واقع محتوای ارزشمندی را برای مطالعه مخاطبان ارائه می دهد. این کار به افزایش دانش مشتریان کمک می کند و نشان دهنده صداقت و تخصص شما در زمینه فعالیت تان می باشد. افرادی که آگاهی کافی از خدمات شما ندارند می توانند با مطالعه محتوای تولید شده از طرف شما، به اطلاعات و دانش لازم دست پیدا کنند و از مزایا و معایب خدمات و محصولاتی که شما ارائه می کنید مطلع گردند.

 

شبکه های اجتماعی یکی دیگر از نمونه های موفق مدیریت و بازاریابی محتوا می باشند. به عبارت دیگر، بازاریابی پیامکی را می توان به نوعی مدیریت و بازاریابی محتوا به حساب آورد که البته این امر به نوع اس ام اس های ارسالی شما بستگی کامل دارد. به عنوان یکی از برترین شرکت های ارائه دهنده سامانه پیامک در ایران، وظیفه خود می دانیم که به طور مداوم مطالب و مقالات ارزشمند برای مطالعه کاربرانمان ارائه دهیم. این کار سبب می شود که اطلاعات و آگاهی کاربران در طول زمان افزایش یابد و می توانیم بر این اساس رابطه ی دوستانه ای با آنها برقرار کنیم. زیرا رضایت مشتریان از خدمات پیامک، در اولویت ما قرار دارد. هنگامی که مشتریان از مزایا و معایب یک محصول به طور کامل آگاه شوند، در نهایت می توانند بهتر تصمیم گیری کنند.

 


بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا بیش از پیش اهمیت یافته است. به یاد داشته باشید به عنوان یک صاحب کار و تجارت، باید همیشه پیامک های ارزشمند و شخصی سازی شده به مخاطبانتان ارسال نمایید. هیچ گاه محتوایی را که آنها علاقه ای به خواندنشان ندارند، برایشان ارسال نکنید. مطمئن باشید که از نظر مخاطبانتان این گونه پیامک ها اسپم محسوب می شود، و آنها در مدت کوتاهی تمامی پیامک های شما را نادیده خواهند گرفت. هنگامی که شما در راه ارسال پیامک اسپم گونه قدم بر می دارید، معمولا دیگر راه بازگشتی وجود ندارد.

 

در مقابل، محتوای خوب وفاداری مشتریان را نسبت به برند تجاری تان افزایش می دهد. حتما اکنون می پرسید چرا؟ به دلیل این که به مشتریان همواره سعی نمی کنید محصولات و خدمات خود را بفروشید استقبال می کنند. و با گذر زمان اعتمادشان به شما بیشتر می شود، و توجه بیشتری به اس ام اس های ارسالی شما نشان می دهند. بیاید این فرضیه را در یک مثال بررسی کنیم. فرض کنید که شما صاحب یک مغازه شیرینی پزی هستید و هر ماه عده ای از کودکان را به کلاس های آموزشی خود دعوت می کنید و به آنها آموزش می دهید که چگونه پای سیب بپزند. مطمئنا پول چندانی از این کلاس های آموزشی به دست نخواهید آورد. در واقع، شاید حتی مقدار ناچیزی پول از دست بدهید.

 

اما هنگامی که والدین این کودکان بخواهند برای تولد فرزندانشان کیک سفارش دهند. مطمئنا شما اولین گزینه ای خواهید بود که به ذهنشان می رسد. آمار نشان می دهد که به تدریج آمار فروش و مشتریان شما بیشتر می شود. زیرا شما توانسته اید که اعتماد مخاطبان خود را به دست آورده اید. این مفهوم همچنین برای تولید محتوا نیز صدق می کند. تولید محتوای ارزشمند، می تواند رابطه ی بلند مدت و دائمی بین شما و مشتریانتان ایجاد نماید. هرگاه که شما نام موفقی را در عرصه ی تجارت شنیده اید. مطمئن باشید که ارائه محتوای ارزشمند عامل اصلی وفادارسازی مشتریان بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید