ویژگی های پیامک جذاب و موثر 

اگردرکمپین‌های تبلیغاتی خود پیامک استفاده می‌کنید، شاید از خود بپرسید که ویژگی یک پیامک جذاب و موثر با بازخورد بالا برای مخاطب چیست؟ آیا پیامک‌های من برای مشتری موثر است ؟ با چه معیاری باید پیامکی ارسال کنیم که ارزش هزینه و زمانی که برای کمپین در میگذاریم را داشته باشد؟

پیش از ارسال پیامک انبوه به مشتریان خود، بررسی کنید که پیامک چهار ویژگی اصلی یک پیام موثر را داشته باشد. پیام‌های موثر کوتاه، به یاد ماندنی ، پر بازخورد و شخصی‌سازی شده هستند. در ادامه‌ی این مقاله می‌خواهیم شما با را مشخصات این نوع پیامهای کوتاه آشنا کنیم تا از آن‌ها در کمپین‌های بازاریابی پیامکی خود استفاده کنید.

۱- پیامک  باید کوتاه جذاب و موثر باشد.

بسیاری از ما هزینه‌های زیادی را صرف تحقیق درمورد مواردی می‌کنیم که قبلاً پاسخ آنها را می‌دانیم و یا با یک جستجوی ساده می‌توانیم به آن‌ها دست پیدا کنیم. قطعا اگر در این زمینه پرس و جو کرده‌ باشید، متوجه می‌شود که پیامک هایی با متن کوتاه بسیار موثر تر هستند. اگر پیامی امید به جذاب بودن برای مخاطب دارد، باید محتوای آن مختصر باشد. مخاطب امروزی زمان و حوصله‌ی خواندن پیامک‌های مبهم و یا طولانی را ندارد. در متن پیامک خود دقت کنید که با استفاده از جملات کوتاه و تاثیر گذار، توجه خواننده را به هدفی که از این تبلیغ جذب کنید.

۲- شخصی‌سازی پیامک.

از مهم‌ترین امکاناتی که یک سامانه ارسال پیامک در اختیار شما قرار می‌دهد، شخصی‌سازی پیامک است. هرچقدر پیامک ارسالی مرتبط با نوع مخاطب باشد موثرتر جذاب است. شما می‌توانید بر اساس محتوا و هدف کمپین بازاریابی خود، پیامک را طبق جنسیت/ شغل / سن/ موقعیت جغرافیایی/ کد پستی/ آدرس و دیگر اطلاعاتی که از بانک مخاطبان دارید برای آن‌ها بفرستید. با این کار به مشتریان خود می‌گویید که آن‌ها را می‌شناسید و بر اساس علایق و نیازهای آن‌ها پیامک مورد انتظارشان را ارسال می‌کنید. 

۳- جدی گرفتن مثبت بودن پیامک .

مثبت بودن در ارسال پیامک به معنای آوردن نگرش، تمرکز و انرژی مناسب به پیام است به گونه ای که – به طور مثبت – در بین مخاطبان مورد نظر خاطرانگیز شود.

دو پیام زیر هر دو اساساً یک حرف را می‌زنند اما یکی منفی و دیگری مثبت است. با خواند آن تصمیم بگیرید که کدام یک موثرتر است:

  • ما قصد نداریم در مورد ایمنی آب آشامیدنی این جامعه تلاش بیشتری داشته باشیم زیرا اقدامات مهم برای تهیه آن را از قبل انجام دادیم.
  • ایمنی آب آشامیدنی این جامعه مهم‌ترین اولویت ما است و هنگام پاکسازی همه‌ی تلاش خود را شبانه‌روز بکار خواهیم برد.

همانطور که مشاهده کردید، هر دو متن پیامک پیامی درباره‌ی فرآهم کردن آب آشامیدنی مناسب برای مردم هستند، اما پیامک دوم به دلیل اطمینان خاطری که به مخاطب می‌دهد و محتوای مثبت آن قطعا بازخورد مناسب‌تری خواهد داشت.

۴- پیامک باید به یاد ماندنی باشد و خاطر مخاطب بماند.

استفاده‌ی مجدد از کلمات و یا عباراتی که قبلا در پیامک‌ها شناخته شده است، برای مخاطب هیچ جذابیتی ندارد. این جملات کلیشه هستند ، آن‌ها را در ذهن خواننده به یاد ماندنی نمی‌کند. تلاش کنید در متن پیامک تبلیغاتی خود کلمات جدید و تاثیرگذار را بکار ببرید. با توجه به هدفی که از کمپین تبلیغات پیامکی که دارید (اطلاع‌رسانی، تبریک/تسلیت /کد تخفیف /فروش محصول و …)، محتوا را طوری بنویسید که مخاطب به هدف شما پی ببرد و به آن پاسخ دهد. هرچقدر در این قسمت بیشتر توجه کنید، به منفعت شماست. زیرا یک پیامک جذاب و موثر و می‌تواند تا سال‌ها در در ذهن خواننده تاثیر مثبت داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید