پنل اس ام اس  ویژه بانک‌ ها

 

تا حالا برای شما پیش آمده که در بانکی حساب داشته باشید و هنگام برداشت یا واریز پول، اس ام اس برای‌تان ارسال نشود؟ حس خوبی نیست و انگار همهٔ حساب و کتاب‌ها به هم می‌ریزد و نمی‌دانید باقی‌مانده حساب شما چقدر است. در این مطلب با این محوریت که پنل اس ام اس ویژه بانک‌ ها چه مزایا و کاربردهایی دارد صحبت می‌کنیم.

 

همهٔ بانک‌ها نیازمند ارتباط با مشتریان هستند و ابزار ارتباطی آن‌ها بسیار مهم است. هرچه بانک ارتباط بهتری با مخاطبان خود برقرار کند، رضایت از خدمات مجموعه نیز بیشتر می‌شود. یکی از ساده‌ترین و در دسترس‌ترین ابزارها برای ارتباط با مخاطب، استفاده از پیامک‌ست، زیرا بیش از هر ابزار ارتباطی دیگری در دسترس است.

 

مزایا و کاربردهای پنل اس ام اس  ویژه بانک‌ ها

بانک‌ها اطلاع‌رسانی‌های خود را از طریق پیامک انجام می‌دهند، پنل اس‌ام‌اس به عنوان یک ابزار ارتباطی بین بانک و کاربران محسوب می‌شود و ساده‌ترین کانال ارتباطی این ابزار تلفن همراه است بازاریابی پیامکی برخلاف دیگر راه‌ها مانند اینترنت بانک، تلفن بانک، موبایل بانک و … سریع‌ترین ابزار جهت ارائه خدمات بانک‌ها به مشتریان است.

 

خدماتی که بانک‌ها از طریق بازاریابی پیامکی به مشتریان خود ارائه می‌دهند، سبب کاهش مصرف کاغذ شده و همچنین ضرر کمتری به محیط زیست وارد می‌کند، از سوی دیگر به دلیل مقرون‌به‌صرفه بودن ارسال پیامک و زمان‌بر نبودن ارسال، از پنل پیامکی استفاده می‌کنند.

 

امکاناتی که پنل اس ام اس ویژه بانک ‌ها برای ارائه خدمات به مشتریان ارائه می‌دهد:.

 

پنل اس ام اس ویژه بانک‌ ها برداشت و واریز وجه با پیامک

مشتریان نیاز دارند تا برای اطلاع از تراکنش‌های مالی برداشت و واریز وجه پیام دریافت کنند. پنل پیامکی مهم‌ترین گزینه برای ارسال اس ام اس بانک است، تا در کمترین زمان بعد از انجام تراکنش، برای مشتری پیام اطلاع‌رسانی ارسال شود.

 

ارسال پیامک با امکان وب‌سرویس

اطلاع‌رسانی به راحتی با امکانی به نام وب‌سرویس انجام می‌شود. به طور مثال زمانی که مشتری وارد اینترنت بانک خود می‌شود پیامکی جهت هشدار و اطلاع‌رسانی به موبایل فرد ارسال می‌شود، تا در صورتی که شخص دیگری به اینترنت بانک فرد مورد نظر دسترسی دارد، متوجه شده و آن را پیگیری کند، ارسال از طریق وب سرویس به راحتی انجام می‌شود.

 

ارسال پیامک مناسبتی برای مشتری 

پیامک مناسبتی در حقیقت پیامی است، که به علت یا مناسبت خاصی برای مخاطب ارسال می‌شود. مواردی مثل تاریخ تولد یا مناسبت‌های رسمی را می‌توان با استفاده از این سرویس به مشتریان تبریک گفت و با این حرکت ساده و کم‌هزینه، احساس خاص بودن را در مخاطب ایجاد کرد که در نهایت باعث وفاداری مشتری می‌شود.

 

یکی از اقدامات جالبی که در راستای مشتری مداری می‌توان استفاده کرد، استفاده از سیستم ارسال خودکار پیامک برای بانک‌هاست، که قابلیت‌های زیادی را در اختیار بانک‌ها قرار می‌دهد. به کمک ارسال خودکار می‌توانید مناسبت‌های مختلف مانند تولد، عید، روز زن یا مرد، شب یلدا و … برای مشتری پیامک ارسال کنید.

 

آخرین اخبار به کارمندان بفرستید

پنل پیامکی برای ارسال پیام به کارمندان بانک نیز استفاده می‌شود و محدود به مشتریان نیست. کلیهٔ امور اطلاع‌‎رسانی را از طریق اس ام اس به کارمندان اعلام کنید. فقط کافیست بعد از تهیه پنل پیامک، شماره کارمندان را در دفترچه تلفن پنل گروه‌بندی و ذخیره کنید، تا هنگام ارسال پیام به‌راحتی به شماره‌ها دسترسی داشته و اطلاع‌رسانی انجام دهید.

 

ایجاد نظرسنجی برای رضایت‌مندی مشتریان

نظرسنجی کردن در هر زمینه‌ای و کسب‌و‌کاری کاربرد دارد. چون کار شما هرچه که باشد نیاز به دریافت نظرات، پیشنهادات و انتقادات مشتریان را دارید. بانک‌ها هم می‌توانند کار برگزاری نظرسنجی پیامکی و بررسی نتایج آن را انجام دهید.

 

در نظرسنجی پیامکی، یک سوال و چند گزینه برای پاسخ دادن تعریف کنید. هر گزینه می‌تواند شامل عنوان، عدد یا کلیدواژه باشد تا مشتریان با ارسال کلیدواژه به شماره مورد نظر در نظرسنجی شرکت کنند و در نهایت با بررسی نظرات مخاطبان، می‌توانید نقاط قوت و ضعف خود را بیابید و در صورت لزوم آن‌ها را اصلاح نمایید.

 

یادآوری اقساط به مشتریان با امکان سررسید

یکی از مشکلات عمده‌ای که اکثر بانک‌ها با آن روبرو هستند در مورد اطلاع‌رسانی تاریخ اقساط وام‌هاست، که بسیاری از مشتریان تاریخ اقساط را فراموش می‌کنند. به کاربران این قابلیت را می‌دهد که بتوانند اقساط را به‌صورت اتوماتیک به کاربر اطلاع دهند.

 

یادآوری با استفاده از ماژول پیامک سررسید امکان‌پذیر است، شیوه کار این ماژول برای یادآوری پرداخت اقساط به این صورت است، که کاربر تعریف می‌کند، تا پیامک در چند مرحله و با چه فاصله‌ای از طریق ماژول ارسال پیامک خودکار پنل ، ارسال شود و سیستم در زمان مقرر و در ساعتی که مشخص می‌کنید پیامک را ارسال و پیام خیلی سریع به دست مشتری می‌رسد.

 

مثلاً ممکن است بانک شعبه جدیدی افتتاح ‌کند و قصد داشته باشد به افرادی که در همان منطقه هستند، پیامک ارسال کند تا از افتتاح شعبه جدید مطلع شوند، در این حالت می‌تواند از بانک‌های شماره‌‌های موجود در پنل یا با استفاده از ارسال پیامک از روی نقشه (پیامپ) برای ارسال پیامک‌های انبوه و منطقه‌ای استفاده نمایید.

 

عبور از بلک لیست برای پیامک‌های بانکی

حتماً در جریان هستید که برخی از مخاطبان، به دلیل دریافت اس ام اس تبلیغاتی، پیامک‌های تبلیغاتی خود را غیرفعال کردند و پیامک‌هایی که از طریق پنل  به این افراد ارسال می‌شود به دست آن‌ها نمی‌رسد.

 

بانک‌ها  می‌توانند به راحتی با تکمیل فرم‌های مربوط به خطوط خدماتی، یک خط خدماتی اختصاصی دریافت کنند، تا بتوانند به راحتی به افرادی که پیامک‌های تبلیغاتی خود را مسدود کردند، پیامک ارسال کنند.

 

کارایی‌های دیگر پیامک‌های بانکی

 

ارسال پیامک به مشتریان جهت انتقال وجه نقد و باقی‌مانده آن

ارسال و دريافت پيامک جهت ارائه انتقادات و پیشنهادها

اعلام افتتاح حساب بانکی و اعلام موجودی

اعلام شرایط وام و سپرده‌‌گذاری‌ها

اعلام جلسات کاری به همکاران

اعلام سوددهی به حساب شما

دیدگاهتان را بنویسید