پیامک سکوی پرتاب در استراتژی‌های بازاریابی

مدت زمان زیادی است که برندها از بازاریابی پیامکی استفاده می‌نمایند. اگرچه ممکن است بسیاری بر این باور باشند که زمان استفاده از این متد دیگر گذشته است، اما واقعیت و آمار چیز دیگری می‌گویند. نزدیک ۹۸٪ از همه پیام‌های متنی قبل از پایان روز خوانده می‌شوند و این عمل تضمین می‌کند پیام شما خوانده خواهد شد. به همین دلیل در مارکتینگ، مدیران این بخش نیاز دارند از مزایای پیامک برای بهبود استراتژی‌های بازاریابی خود بهره می برند تا کمپین‌های موفقی داشته باشند.

بیش از ۴.۶۸ میلیارد کاربر تلفن همراه در جهان وجود دارد و در حالی که می‌توانید با روش‌های بازاریابی دیجیتال به مخاطبان زیادی دسترسی پیدا کنید، پیام کوتاه به شما امکان دسترسی به کسانی را که از اینترنت استفاده نمی‌کنند را می‌دهد. به همین دلیل است که بازاریابی پیامکی یک روش مهم بازاریابی است و به رشد تجارت شما کمک می‌کند. در ادامه چگونگی بهینه سازی استراتژی بازاریابی با استفاده از بازاریابی پیامکی را توضیح خواهیم داد.

۵ مزایای استفاده از پیامک برای پرتاب در استراتژی‌های بازاریابی

۱- موبایل فرندلی Mobile Friendly

بیش از ۵۰ درصد جمعیت جهان از تلفن‌های همراه استفاده می‌کنند. اگرچه ساخت وب سایت‌های مناسب برای موبایل و شبکه‌های اجتماعی برای دسترسی به مخاطب مورد نظر خود که از تلفن همراه استفاده می‌کند ضروری است، اما باید توجه داشت که همه از اینترنت استفاده نمی‌کنند و یا دسترسی در همه‌جا به اینترنت امکان پذیر نیست. به همین خاطر با استفاده از بازاریابی پیامکی می‌توان به تک تک افراد دسترسی پیدا کرد.

پیامک تقریباً با هر تلفن همراه سازگار است و از این طریق می‌توان به حداکثر میزان کاربران ممکن رسید. هیچ تکنیک دیگری از بازاریابی نمی‌تواند به دستیابی چنین مخاطبان عظیمی کمک کند. بنابراین از این طریق  بازاریابی پیامکی این امکان را به شما می‌دهد تا استراتژی بازاریابی خود افزایش بدهید.

۲- ترکیب بازاریابی پیامکی با کانال‌های رسانه‌ای

بازاریابی پیامکی را می‌توان با سایر روش‌های بازاریابی ازجمله دیجیتال مارکتینگ ترکیب کرد تا تعامل شما با مخاطب را افزایش دهد. می‌توان آن را با ایمیل، شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا تلفیق کنید تا به نتایج بهتر و قابل اطمینان‌تری برسید. علاقه‌ی مردم به استفاده از شبکه‌هایی از جمله اینستاگرام، واتس‌اپ و یا تلگرام باعث شده که زمان زیادی از روز خود را در این اپلیکیشن‌ها سپری کنند. زمانی که این کانال‌ها را با هم در تبلیغات ترکیب کنید، اگر کاربران تلفن همراه دسترسی به اینترنت نداشته باشند، همچنان آگاهی از برند شما با قدرت ادامه خواهد داشت. این روش می‌تواند در تقویت استراتژی کلی بازاریابی شما کمک کند.

۳- ارتباطات  شخصی‌سازی شده

بازاریابی پیامکی یک شیوه ارتباطی کاملاً شخصی است. دلیل ساده این امر این است که پیامک مستقیماً به تلفن کاربر می‌رسد که همیشه در دسترس است. این روش فرصت‌های زیادی را ایجاد می‌کند تا پیام خود را بر اساس نمایه گروه مخاطب خاص تنظیم کنید. وقتی ارتباط با آن‌ها شخصی‌تر باشد، توجه آنها نیز راحت‌تر جلب می‌شود.

علاوه بر این، پیامکی که ارسال می‌کنید تقریباً بلافاصله به مخاطب می‌رسد. این بدان معناست که مخاطبان هدف شما آن را دقیقاً در لحظه‌ای که شما می‌خواهید دریافت می‌کنند. در شرایطی که می خواهید در یک زمان مشخص اقدام خاصی انجام دهند، این شکل از بازاریابی قطعا مفید خواهد بود. علاوه بر این، تقریباً ۹۷٪ پیام‌های ارسالی ظرف ۳ دقیقه از زمان دریافت خوانده می‌شوند، این اطمینان را می‌دهد که بیشتر کاربران با دیدن این پیام‌ها مواجه می‌شوند.

۴- بالا بردن هدفمندی

کمپین‌های بازاریابی پیامکی بسیار هدفمندند زیرا قبل از ارسال پیام کوتاه برای مخاطبان باید شماره تلفن مخاطبان خود را داشته باشند. اگرچه روند جمع آوری شماره تلفن‌ها دشوار به نظر می‌رسد، اما این کار در نهایت نتیجه‌ی شگفت انگیزی در بر خواهد داشت. یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از پیامک برای بهبود استراتژی‌های بازاریابی این مورد است.

می‌توانید شماره‌های تلفن را از کانال‌های دیگر مانند شبکه‌های اجتماعی، نظرسنجی‌ها و ایمیل‌ها جمع آوری کرده و به پایگاه داده خود اضافه کنید. زمانی کسی شماره تلفن خود را به شما ارائه می‌دهد، این کار را به دلخواه انجام می‌دهد. بنابراین شما نیز باید به حق او برای حفظ حریم خصوصی احترام بگذارید. این امر باعث می‌شود که آن‌ها احتمالاً پیامک شما را باز کنند یا پذیرای پیشنهادات شما باشند. در بازاریابی پیامکی، پیامی که می‌فرستید قطعاً به کسی ارسال می‌شود که قبلاً به آن موضوع علاقه نشان داده است.

کمپین‌های بسیار هدفمند بازاریابی پیامکی می‌تواند تقویت عظیمی در بازگشت سرمایه و حتی استراتژی کلی بازاریابی شما ایجاد کند.

۵- امکان ردیابی

بازاریابی پیامکی گزینه‌های زیادی را برای ردیابی موفقیت کمپین شما ایجاد می‌کند. شما می‌توانید از سیستم‌عامل‌های بازاریابی پیامکی برای بررسی نرخ  CTR و پاسخ‌های مثبت به فعالیت‌های بازاریابی متنی خود استفاده کنید. براساس تجزیه و تحلیل سه ماهه یا حتی ماهانه، می توانید کمپین‌های خود را بیشتر بهینه کرده و نتایج بازاریابی خود را افزایش دهید.

سخن پایانی …

بازاریابی پیامکی یک عنصر مهم در هر استراتژی بازاریابی است. می‌توان با سایر اشکال بازاریابی ترکیب شود وبهترین نتیجه هارا به شما ارائه دهد. علاوه بر این، به دست مخاطب رسیدن بسیار شخصی و فوری آن اطمینان از منحصر به فرد بودن آن در مقایسه با سایر استراتژی‌های بازاریابی را می‌دهد. نکته بسیار مهم ای است که می‌توانید کنترل کنید که چه کسی پیام‌ها را دریافت می‌کند. این موضوع برای رسیدن به اهداف شما کمک بسیاری می‌کند.

علاوه بر این، فقط وقتی می‌توانید پیام ارسال کنید که کسی تصمیم گرفته شماره تلفن خود را به شما ارائه دهد. این مسئله همانطور که شما حق آن‌ها را در حفظ حریم خصوصی درک کرده و به آن‌ها احترام گذاشته‌اید، شانس باز کردن پیام شما یا واکنش به آن را افزایش می‌ یابد. همچنین، از طریق ابزارهای پیشرفته ردیابی، می‌توانید آن‌ها را راهنمایی کنید تا اقدامات مورد نظر شما را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید