پیامک کد فعالسازی (OTP) چیست؟

پیامک کد فعالسازی (OTP)
پیامک کد فعالسازی (OTP)

 

پیامک کد فعالسازی (OTP) چیست؟

 

اگر تا بحال برای مشاهده مسابقات زنده ورزشی وارد سایت آنتن شده باشید. برای ورود به بخش زنده مسابقات باید شماره موبایل خود را احراز هویت کنید. این عمل با استفاده از پیامک کد فعالسازی انجام می‌شود.

 

پس از اینکه شماره موبایل خود را وارد کنید یک پیامک حاوی کد چند رقمی برای شما ارسال می‌شود که به آن کد تأیید پیامکی یا کد تأیید اعتبارسنجی گفته می‌شود و پس از وارد کردن این کد در بخش مشخص شده، ورود شما به سایت تکمیل می‌شود.

 

در این حالت شما به سایت یا نرم افزاری که در حال استفاده از خدمات آن هستید اطمینان می‌دهید که خود صاحب شماره موبایل درخواست ورود به حساب کاربری یا بخش خاصی را داده و کد احراز هویت نیز تصدیقی بر این موضوع است.

 

کاربرد کد فعالسازی (OTP)

کاربردهای کد تایید پیامکی عبارت است:

 

احراز هویت کاربران

بالا بردن امنیت سایت

تسریع در روند ورود و ثبت‌نام

تسهیل بازیابی رمز عبور

تشویق کاربران به عضویت در سایت

سرعت بالای ارسال پیامک با روش ارسال از طریق پترن

ارسال پیامک کد فعالسازی در سایت و نرم افزار برای بخش فروشگاهی سایت و یا نرم افزار می‌تواند پر اهمیت باشد. با استفاده از این روش کاربرانی که به صورت مهمان وارد سایت می‌شوند می‌توانند بدون الزام به ثبت‌نام شماره موبایل خود را احراز هویت کنند.

 

ارسال کد احراز هویت جزو مهم‌ترین موارد حفظ امنیت و کنترل رفتار کاربران می‌باشد. به عنوان مثال اگر فردی با یک کارت بانکی دزدیده شده در سایت فروشگاهی شما قصد انجام خرید داشته باشد. پیامک کد فعالسازی می‌تواند از این خرید غیرمجاز جلوگیری کند.

 

هنگامی که سایت یا نرم افزار شما دارای فرایند ثبت‌نام پیچیده و طولانی باشد. کاربران و مشتریان بالقوه علاقه چندانی به عضویت در سایت نشان نخواهند داد و این امر باعث کاهش بازخورد سایت و یا نرم افزار شما خواهد شد. ارسال کد فعالسازی از طریق پیامک می‌توانید باعث تسهیل این روند شده و کاربران در کم‌ترین زمان ممکن در سایت شما عضو شوند.

 

همانطور که قبل‌تر نیز گفته شد. ارسال کد تایید پیامکی بسیار مهم بوده و می‌بایست برای تمامی شماره‌هایی که با سایت‌ها و یا نرم افزارهای مختلف در تعامل هستند ارسال گردد و در صورت عدم ارسال موفقیت آمیز روند خرید یا فعالیت‌های دیگر کاربران در سایت و یا نرم افزار مختل خواهد شد.

 

به همین دلیل به مشتریان سامانه g.s.OTP  پیشنهاد می‌شود برای ارسال پیامک otp از سرویس ارسال پیامک از طریق الگو (پترن) استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید