پیامک یادآوری

پیامک یادآوری
پیامک یادآوری

 

پیامک یادآوری

پیامک بدون شک بهترین راه یادآوری اطلاع‌رسانی‌ها و تبلیغات مختلف به مشتریان است، زیرا دو ویژگی فوق‌العاده اس ام اس به عنوان یک ابزار ارتباطی است. پیام در لحظه توسط مخاطب دریافت شده و او می‌تواند در پاسخ، متنی را برای شما ارسال کنند. مراکز و تجارت‌های مختلف مثل بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، سالن‌های زیبایی، رستوران‌ها و … می‌توانند با استفاده از پیامک قرارهای ملاقات، رزرو میز، ساعت حضور در مطلب و … را به مشتریان یادآوری کنند و از حضور به موقع مشتری مطمئن شوند. با استفاده از ارسال پیام کوتاه برای یادآوری به مخاطبان، نه تنها درآمد را به طرز قابل توجهی افزایش می‌دهد، بلکه در وقت خود نیز صرفه‌جویی می‌کنید، اما بهترین راه ارسال پیامک‌های یادآوری چیست؟

 

توصیه ها در مورد انواع پیامک‌های یادآوری می‌گوییم:

 

در اس ام اس یادآوری فقط مسائل اساسی را بنویسید

از ارسال یک پیامک طولانی و چند بخشی برای یادآوری یک قرار ملاقات ساده بپرهیزید. سعی کنید تا جای ممکن اس ام اس را خلاصه کنید و در آن نکات مهم از جمله تاریخ و ساعت قرار جلسه را بنویسید. اگر اولین باری‌ست که به مخاطب پیامک می‌دهید، بهتر است که آدرس کسب‌وکار خود را نیز در پیامک وارد کنید. توجه داشته باشید که ما در اینجا قصد نداریم بگوییم که طولانی شدن پیامک اشتباه است، بلکه می‌گوییم تنها باید مسائل اصلی را مطرح و از حاشیه بپرهیزید.

 

 

ارسال پیامک 24 تا 48 ساعت قبل از اطلاع‌رسانی

یکی از مهمترین ویژگی‌های پیامک این است، که در لحظه ارسال می‌شود و از آنجا که مردم همیشه گوشی خود را همراه دارند، پیام را دیده و نسبت به آن واکنش نشان می‌دهند. بنابراین اگر شما یادآوری یک قرار ملاقات را یک هفته زودتر از موعد ارسال کنید، احتمال اینکه مشتری دوباره موضوع را فراموش کند زیاد است. از طرفی اگر خیلی دیر پیامک را ارسال کنید، در صورت کنسل شدن قرار توسط مشتری، فرصت جایگزین کردن مشتری دیگری را نخواهید داشت، بنابراین بهترین زمان ارسال بین 1 تا 2 روز قبل از قرار ملاقات است.

 

 

قرار ملاقات با دکتر سهیل –فردا ساعت 3 – برای تائید با ما تماس بگیرید

سلام علی جان. جهت یادآوری، قرار ملاقات تو با دکتر سهیل فردا 5 آذر ساعت 3 است. لطفا برای تایید کلمۀ “بله” و برای لغو کلمه “خیر” را ارسال کن

شما از کدام پیام را بیشتر دوست دارید؟ پیامی که به صورت شخصی‌سازی برای مخاطب ارسال یا اس ام اسی که به صورت رسمی فرستاده شده است.

 

 

پیامک یادآوری باید کوتاه ولی صمیمی باشد

روش سوم در ارسال پیام کوتاه برای یادآوری لحن نوشته است. بهتر است که متن پیامک را با لحن صمیمی بنویسید، ممکن است که مجبور شوید، پیامک دو بخشی ارسال کنید، اما تاثیر بسیار بهتری بروی مشتری دارد. دو پیامک زیر را با هم مقایسه کنید.

 

 

از مشتری درخواستی مشخص بخواهید

همیشه از مشتری درخواست کنید تا جواب قطعی را با شما در میان بگذارند، زیرا باعث احساس مسئولیت‌پذیری بیشتر مخاطب نسبت به موضوع می‌شود و در صورتی که قصد لغو را داشته باشد، همان روز قبل به شما اطلاع می‌دهد. فراخوان‌هایی مثل با ارسال کلمۀ “بله” قرار خود را تایید کنید، یا “حتماً با ما تماس بگیرید” بسیار موثر هستند. همچنین گزینه‌ای نیز برای شما وجود دارد، که در جواب تایید یا لغو مشتری، پاسخی خودکار برای او ارسال شود.

 

 

ارسال هدفمند پیام کوتاه برای یادآوری مشتری

ارسال پیام کوتاه برای یادآوری مطالبی برای نوشتن پیامک یادآوری را معرفی کردیم. تا اس ام اس‌های را که برای مشتریان ارسال می‌کنید، به صورت هدفمند باشد. فرستادن پیامک‌ به مشتری قوانینی دارد که با رعایت آن‌ها، می‌توانید فروش بیشتری و مشتری‌های جدیدی را برای کسب‌وکارتان جذب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید