چرایی همه گیرشدن  بازاریابی پیامکی هدفمند

چرایی همه گیرشدن  بازاریابی پیامکی هدفمند
دلایل مختلفی موجب شده است که استفاده از اس ام اس برای بازاریابی، رشد بالای کسب‌وکارها را دربر داشته باشد.

روزبه‌روز تعداد شرکت‌هایی که از بازاریابی پیامکی هدفمند استفاده می‌کنند، در حال افزایش است. دلایل مختلفی موجب  شده است که استفاده از اس ام اس برای بازاریابی، رشد بالای کسب‌وکارها را دربر داشته باشد. آیا شما هم از سامانه پیامکی برای اطلاع‌رسانی و تبلیغات کسب‌وکار خود استفاده می‌کنید؟

 

ما در اینجا هفت دلیل اصلی از مهم‌ترین دلایل استفاده از پیامک، برای ارتباط با مشتریان و رشد کسب‌وکارها را صحبت  می‌کنیم.

 

۷ علت استفاده از بازاریابی پیامکی هدفمند

 

استفاده از اس ام اس برای اطلاع‌رسانی و تبلیغات بسیار هدفمند است، بدلیل اینکه بیشتر افراد جامعه از تلفن همراه استفاده می‌کنند. طبق تحقیقات، کاربران بیش از ۹۵ درصد پیامک‌ها را می‌بینند و این برای هر کسب‌وکاری بسیار سودمند است که مشتری اس ام اس او را ببیند. با استفاده از سامانه پیامکی می‌توانید مشتریان هدف خود را به خوبی بشناسید و فقط برای آن‌ها پیامک بفرستید.

 

۱. ترجیح مشتریان به اطلاع‌رسانی با پیامک 

در یک نظرسنجی همگانی از کاربران تلفن همراه مشخص شد، که آن‌ها ترجیح می‌دهند پیشنهادات تجاری را از طریق پیامک دریافت کنند. دلیل هم این بود که مخاطبان به موبایل و اس ام اس راحت‌تر و در بیشتر مواقع دسترسی داشتند. در حالی که چندان مایل به دریافت پیشنهادات و کوپن‌های تخفیف از طریق ایمیل، شبکه‌های اجتماعی مختلف مثل کانال‌های تلگرام، واتساپ، اینستاگرام و … نبودند.

 

۲. بازاریابی پیامکی  روشی مقرون به صرفه

در میان روش‌های بازاریابی مختلف، بازاریابی پیامکی مقرون به‌صرفه‌ترین است. فرستادن پیامک، تنها چند ریال هزینه دارد، در حالی که روش‌های دیگر بازاریابی (تبلیغات در گوگل ادز، اینستاگرام، سایت‌های مختلف، بیلبوردها و … ) هزینۀ بسیار بیشتری دارند. با صرف چند ریال می‌توانید به سرعت و به آسانی با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. با توجه به هزینۀ کم، هر تجارتی حتی با بودجۀ بازاریابی کم نیز از پس هزینه‌های پنل پیامکی بر می‌آید.

 

۳. روش بازاریابی  بسیار راحت و آسان

هیچ روش راحت‌تری از ارسال پیامک برای بازاریابی وجود ندارد. هر چند که ممکن است بازاریابی پیامکی هدفمند به تنهائی کافی نباشد، اما نتیجۀ بسیار قابل توجهی دارد و البته بکارگیری آن بسیار راحت است. ارسال پیامک به یک نفر یا به 100,000 نفر، تنها چند ثانیه زمان می‌برد و می‌توانید به هر تعداد و در هر زمانی که می‌خواهید تبلیغات خود را با اس ام اس بفرستید.

 

۴. ارائه نتایج قابل ارزیابی

استفاده از پنل پیامکی یکی از معدود روش‌های بازاریابی است که می‌توان روند آن را کاملا دنبال کرده و نتایج را مشاهده کرد. می‌توانید میزان پول هزینه شده برای بازاریابی پیامکی را با میزان سودی که از این طریق عاید شما می‌شود مقایسه کنید. وقتی که به چنین اطلاعاتی دسترسی دارید، می‌توانید مطمئن شوید که تبلیغات بازدهی کافی را دارد و پول خود را آنگونه که باید خرج تبلیغات می‌کنید. با استفاده از پنل پیامکی می‌توانید گزارش دقیقی از اس ام اس‌های ارسالی را دانلود و تحلیل کنید.

 

۵. تاثیر بسیار بالای پیامک در مشتریان

تحقیقات نشان می‌دهد که بازاریابی از طریق پیامک، ۱۰ برابر بیشتر از سایر روش‌های بازاریابی موثر است و روشی‌ست که توسط مشتریان ترجیح داده می‌شود. آیا ممکن است روشی بهتر از بازاریابی اس ام اس برای تبلیغ پیدا کنید؟ وقتی که می‌خواهید آگاهی از برند، را بالاتر ببرید و تعداد مشتریان و میزان سود بیشتری داشته باشید، بازاریابی پیامکی مطمئنا کمک بسیاری می‌کند.

 

۶. کاربردهای بسیار متنوعی دارد

تنوع مولفه‌ای اصلی و موثر برای برنامۀ بازاریابی است و بازاریابی پیامکی هدفمند این ویژگی‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. اس ام اس به مخاطب این امکان را می‌دهد، که به روش‌های مختلف تبلیغ کند. بنابراین، تقریباً همهٔ شرکت‌هایی که می‌خواهند مشتریان را در چرخۀ تجارت خود نگه دارند، می‌توانند از پیامک استفاده کنند.

 

۷. پیامک بسیار سریع ارسال می‌شود

علاوه بر تنوع و تاثیر بالا، پیامک بسیار سریع ارسال می‌گردد و به همین دلیل، یکی از سریع‌ترین راه‌های ارتباطی است. اس ام اس بلافاصله بعد از ارسال به دست مشتری رسیده و به طور معمول ظرف مدت سه دقیقه بعد از ارسال دیده می‌شود. به راحتی می‌توانید صندلی‌های رستوران، کافه و سالن سینمای خود را پر کنید یا مشتریان را به فروشگاه جاری سازید.

 

بازاریابی پیامکی هدفمند واقعا جواب می‌دهد؟

تجارت های بسیار مختلف وجود دارند که از بازاریابی پیامکی استفاده می‌نمایند و اگر شما در میان این تجارت‌ها نیستید، اکنون وقت آن است که از سامانه ی پیامکی، پنل را با تعرفه مناسب تهیه کنید و از امکانات مختلف سامانه برای جذب مشتری استفاده کنید. استفاده از اس ام اس موثر است و با توجه به دلایلی که آوردیم، نباید تعجب کرد که چرا شرکت‌ها و تجارت‌های زیادی به استفاده از پیامک رو آوردند، البته در این مطلب تنها چند دلیل برای رشد محبوبیت بازاریابی پیامکی گفتیم.

دیدگاهتان را بنویسید